Cítite se unaveni a bez energie? Je čas dobít baterky!

banner-superfoods

 

 
 

Už jste se zamýšleli nad tím, proč v nás probouzení přírody vyvolává příjemné pocity? Nabíjí nás vitalitou, energií a optimismem, který po dlouhé zimě opravdu potřebujeme.

 

Abychom se cítili fyzicky i psychicky vyrovnaně, musíme tělu dopřát to, co skutečně potřebuje. Udělejte si čas na důkladné, hloubkové pročištění organismu. Vaše tělo vám za to poděkuje!

K jaru a podzimu neodmyslitelně patří kvalitní detoxikační kúra, která tělo pročistí od škodlivých látek a toxinů. Je třeba si uvědomit, že tělo má své detoxikační kapacity, ty se však mohou do různé míry oslabit či vyčerpat - současný životní styl, nevyvážená strava, nadměrná konzumace alkoholu či léků, stres, kouření i znečistěné životní prostředí, to vše jsou faktory, které nadměrně zatěžují náš organismus a jeho detoxikační systém. 

Na očistu těla dbejte obzvláště s přibývajícími roky

Zejména ve středním a vyšším věku bychom význam detoxikace neměli podceňovat. Důraz je přitom třeba klást na orgány pro detoxikaci nejdůležitější – játra a ledviny. Nejsou však jedinými orgány. Detoxikační úlohu v lidském těle dále zastávají také střeva, plíce, kůže a lymfatický systém. A to už je pěkná řádka orgánů, o které je třeba pečovat. Řízená detoxikace je krokem, jak můžeme žít zdravěji a cítit se i subjektivně mnohem lépe. 

Objevte českou Chlorellu, doslova nabitou širokým spektrem aktivních látek

Co je vlastně Chlorella? Je to jednobuněčná řasa, která se skvěle hodí pro lidské zdraví, obohacení jídelníčku a celkovou energii a vitalitu. V poslední době se ukázalo, že chlorella navíc podporuje regeneraci tkání, a je významná pro dělení a růst buněk.

Chlorellu řadíme do skupiny superfoods. Mezi superpotravinami obzvláště vyniká extra širokou škálou biologicky aktivních látek. Za všechny uveďme jmenujte cenné zelené barvivo chlorofyl.

Málokdo ví, že vysoce jakostní Chlorella se pěstuje přímo v ČR, a to konkrétně v jižních Čechách. Proto se jí také někdy říká "česká řasa" a jako taková se objevuje ve vysoce kvalitních doplňcích stravy české provenience, Queen Eunike - Eunike Green.  Z dalších českých doplňků stravy uveďme Goldim MyKETO pH-Optimal Forte, který je unikátní obsahem hned 3 superfoods v jednom přípravku - česká chlorella, zelený ječmen a spirulina. Určitě preparát vyzkoušejte! 

Zelený ječmen je životabudič 

Další zelenou superpotravinou je zelený ječmen, označovaný jako celkový životabudič, plný výživných látek. Zelený ječmen skutečně vyniká v mnoha nutričních aspektech, označuje se také někdy jako mladý ječmen.
 
Zelený ječmen: 
 
  • dodává nezbytné proteiny (vhodné nejen při hubnutí) a chlorofyl (cenné zelené barvivo)
  • vitamíny a minerály v bioaktivní formě 
  • bioflavonoidy a další látky s ochrannými pečujícími účinky
  • 20+ aktivních enzymů, především enzym superoxid dismutáza a cytochrom oxidáza. Že vám tyto názvy nic neříkají? Jenom ve zkratce si řekněme, že superoxid dismutáza je zapojena do antioxidačních procesů v organismu, druhý jmenovaný enzym, cytochrom oxidáza se podílí na procesu získávání energie v buněčných mitochondriích, může tedy navíc přispívat k usměrnění využití energie tím správným směrem. 

Spirulina, typická představitelka "zásadotvorných látek"

Spirulina je sladkovodní sinice (nikoliv řasa), která vyniká vysokým obsahem zeleného barviva chlorofylu a širokým komplexem výživových látek, zahrnujících dále barvivo karoten (provitamín A), minerály, enzymy a živiny v lehce vstřebatelné formě. Spirulina je důležitá při optimalizaci výživy a doplnění tzv. zásadotvorných látek, kterých můžeme mít v běžné stravě významný nedostatek, zejména v zimních měsících roku, kdy konzumujeme převážně tzv. kyselinotvorné potraviny. V souvislosti s tím se hovoří o tzv. překyselení organismu, které není lékařskou vědou samo o sobě považováno za chorobu, ale za pouhý příznak (varování těla) řady možných chorobných stavů. 

 

Ostropestřec mariánský dodává pečující a prospěšný silymarin

Tuto léčivku, Silybum Marianum L., obsahující pečující silymarin, zná lidstvo už více než 2 000 let. I v současné době, kdy máme k dispozici nejmodernější medicínskou péči nám má ostropestřec stále co říci. Nejen naše játra, ale celý zažívací trakt, ke kterému játra náleží, plus v neposlední řadě také ledviny, odvádějící škodlivé látky ven z těla, mohou mít z ostropestřce prospěch. Olej z této cenné léčivky, ostropestřecový olej obsahuje doplněk stravy DEPARIM od české značky Queen Eunike. S tímto produktem máme vynikající zkušenosti a klientům v naší výživové poradně jej doporučujeme. 

 

10 tipů, jak vylepšit stravovací návyky a vyvážit jídelníček

  
✅ Zařaďte do jídelníčku dostatek tekutin, skvěle poslouží čistá voda, obohaťte ji citronem, vhodné jsou bylinkové čaje.
✅ Omezte spotřebu kávy nebo ji dočasně nahraďte bylinnými nápoji. Pokud potřebujete nakopnout, vyzkoušet můžete např. InThermo se zeleným čajem a guaranou. 
✅ Dopřejte si zelené superpotraviny - chlorellu, mladý ječmen a spirulinu. Nezapomeňte v jídelníčku na brokolici a hlávkový salát, zkuste také výhonky mungo apod. Do jídelníčku se skvěle hodí také semínka, např. lněné semínko, chia semínka (z šalvěje hispánské) či semínka sezamová.
✅ Denně si dopřejte malou hrstičku mandlí, třeba k svačině. Neopomeňte ani rozličné druhy ořechů, střídejte je.

✅ Zařazujte skutečně kvalitní oleje (kvalitní tuky obsahují nejen rostlinné oleje, ale také avokádo!) a nezapomínejte konzumovat ryby (vhodné jsou především ty tučné (losos, makrela).
✅ Z jídelníčku vyřaďte bílý cukr, alkohol i červené maso. 
✅ Naopak zařaďte zázvor, cibuli a česnek. 

✅ Pokud se navíc chystáte na keto dietu pro štíhlou linii, zapomeňte dočasně na ovocné džusy a kalorické druhy ovoce (banány, hrušky apod). Naopak z ovoce se bude skvěle hodit lesní ovoce, které můžete začít zařazovat již od 3. fáze ketodiety.

✅Pomyslnou třešničkou na dortu vašeho jídelníčku budou červené plody goji či granátové jablíčko - ale toho si jen zobněte, obsahuje poměrně hodně sacharidů, které by u vaší případné keto diety byly na škodu.

✅ Dopřejte si kvalitní probiotikum, kterým obohatíte váš jídelníček, my jsme si oblíbili ProbioFloru od jihočeské firmy Goldim, která navíc obsahuje i prebiotika. Službu udělají i živé jogurty. 

 

Stres nám škodí. Jak proti němu bojovat? 

Určitě jste to už slyšeli. Stres a jeho negativní vliv nám škodí. To je velmi dobře známé, málokdo však s tím umí něco udělat, protože stresové podněty na nás útočí v podstatě neustále. Poradíme vám jak můžete bojovat se stresem a naopak si dopřát více vnitřního klidu:

  • Nepřepínejte se v práci, každodenně si dopřejte dostatek odpočinku. 
  • Pokud máte problémy se spánkem, cítíte vnitřní napětí, vyzkoušet můžete tradiční bylinky z Asie - ve formě kapslí je k dispozici velmi kvalitní doplněk stravy Eunike Magenta
  • Dobrá nálada je velmi důležitá. Smích je kořením života, smějte se kdy jen můžete, pozitivně tak nastavíte své tělo.
  • Když se něco nepovede, zbytečně se netrapte výčitkami - vzpomeňte si na rčení "Všechno zlé je pro něco dobré". 
  • Dopřejte si pohyb či cvičení, během kterého se uvolňují endorfíny. Své síly však nepřepínejte.
  • Po příjemně stráveném dni by měl následovat ideálně 8hodinový spánek, i když jeho potřeba se může lišit u každého z nás, dbejte na to, abyste měli měli dostatek spánku. Spánek je důležitý pro zdraví i kvalitu lidského života, možná důležitější, než si myslíte! Jeho nedostatek se negativně podepisuje na náladě a kvalitě soustředění, také se navyšuje vylučování hormonu hladu, ghrelinu, který vás nutí jíst více. Proto při častém ponocování stoupá riziko přejídání se a následně také vznik nadváhy a obezity.  

Stojíme při vás!

Pokud si nevíte rady se sestavením vhodného jídelníčku, hledáte pomoc a motivaci např. během hubnutí či nevíte jak pročistit tělo od škodlivých látek a toxinů, neváhejte nás kontaktovat, výživová poradna Linie-hubnutí je tu pro vás. Fungujeme už více než 14 let. Rádi vám pomůžeme a poradíme!

 

 


Literatura: 

2. Lahouar L1, El-Bok S2, Achour L1., Ohtake H, Nonaka S, Sawada Y, et al (1985) [Studies of the constituents of green juice from young barley leaves. Effect on dietarily induced hypercholesterolemia in rats]. Yakugaku Zashi; 105(11): 1052-1057 [Article in Japanese].

3. Lahouar L, El-Bok S, Achour L: Therapeutic Potential of Young Green Barley Leaves in Prevention and Treatment of Chronic Diseases: An Overview. Am J Chin Med. 2015;43(7):1311-29. doi: 10.1142/S0192415X15500743. Epub 2015 Oct 18.

4. Paulíčková I, Ehren bergerová, Fiedlerová V, et al (2006) Evaluation of Barley Grass as a potential source of some nutritional substances. Czech J. Food Sci.; 25(2): 65–72.

4. Kamiyama M1, Shibamoto T.: Flavonoids with potent antioxidant activity found in young green barley leaves. J Agric Food Chem. 2012 Jun 27;60(25):6260-7. doi: 10.1021/jf301700j. Epub 2012 Jun 18.

 

 

Zpět do obchodu