POSVIŤTE SI NA SVŮJ TUK. MĚŘENÍ NA PŘÍSTROJI InBODY. NYNÍ AKČNÍ CENA.

Měření tuku v pohodlí domova nebo u odborníků?  

Tuk je pro náš život nezbytný, plní mnoho významných funkcí, všeho moc ale škodí. Nadbytečný tuk se hromadí v nevzhledných faldících, ze kterých časem vytváří útvar v oblasti břicha připomínající pneumatiku a začíná ohrožovat naše zdraví. Co s tím? Krokem tím správným směrem je návštěva profesionála a zjistění, co a jak dělat, aby hubnutí bylo rychlé, pohodlné a hlavně trvalé. Není totiž nic horšího pro lidské zdraví, než když se těžce shozená kila zase vrátí zpět v podobě jo-jo efektu, k tomu ještě s nějakým tím přídavkem v podobě nechtěných kil navíc. Uff, taky se nechcete do takové situace dostat? Proto je vždy lepší spolehnout se na odborníky a průběh hubnutí mít pěkně pod dohledem. Dají se tak ušetřit nemalé finanční prostředky, možné zdravotní problémy, i rozdrásané nervy. Navíc v poradně LINIE máte všechny výhodné balíčky i dárkové balíčky keto diety MyKETO za stejnou cenu jako na webu, takže si u poradce můžete velmi výhodně nakoupit. A to rozhodně také není k zahození. 

Blíže se budeme zabývat měřením tělesného tuku, a to jak toho skutečně velmi rizikového, zvaného tuk viscerální, tak i tuku podkožního, který se rád usazuje např. u žen na hýždích nebo tvoří nevzhledné faldíky na trupu. Jaký přístroj k měření tuku využíváme my? Ve výživové poradně LINIE se používá InBody diagnostický přístroj, který skýtá velmi široké možnosti analýzy těla, tedy, nejen měření tuku, ale také měření svaloviny, minerálů, míry hydratace, metabolický věk a mnohé další. 

Poznejte své dělo díky InBody měření tuku a svalů. Zjistěte svůj metabolický věk!

 

Ptáte se, jaký je rozdíl mezi měřením tělesného tuku na a) na profesionální váze InBody a za b) domácím měřením, pěkně doma v teploučku. V čem se váhy od sebe liší? Je opravdu důležité někam se jezdit měřit? 

 

Domácí měření tuku je dostupnější, ale není tolik přesné, jako profesionální

Domácí měření je v dnešní době již velmi dobře dostupné, ale není až zas tak úplně přesné, v čemž může být problém zejména v době, kdy intenzivně hubnete a potřebujete mít nad probíhajícími změnami ve svém těle velmi detailní přehled. Na trhu je mnoho druhů domácí vah, které disponují lákavými funkcemi, třeba vám napoví, jak na tom jste s procentem tuku v těle, bazálním metabolismem, množstvím svaloviny apod. Koho by tyto údaje v době pandemie obezity nezajímaly, že? Mnoho lidí se domnívá, že váha domácího typu nahradí profesionální měření. V tomto případě je to ale omyl, podrobné profesionální měřením nelze plnohodnotně nahradit domácím orientačním měřením.  

V čem spočívají ony hlavní rozdíly a proč činí pořizovací cena domácího měřícího přístroje typu Tanita či Omron činí zhruba 3 - 5 tisíc Kč, zatímco profesionální přístroj InBody, který často používají i lékaři - specialisté, má pořizovací cenu cca 170 tisíc Kč? Vězte, že provedená analýza je diametrálně odlišná a v případě InBody je měření nejen přesnější, ale také daleko podrobnější. Pokud chcete vědět, jak na tom z hlediska nadváhy či obezity jste, je rozhodně přínosem, když máte díky InBody v ruce tištěný, skutečně detailní výstup tělesných parametrů, nemyslíte? 

 

Váhy pro domácí použití

Principem měření v tomto případě je bioelektrická impedanční analýza, označovaná zkratkou BIA. Při tomto měření je vaším tělem veden slabý proud o frekvenci 50 kHz. Proud je veden pomocí elektrod, které jsou v tomto případě čtyři. Na elektrody si při domácím měření stoupnete a proud prochází tělem přes dolní končetiny. Tato metoda využívá rozdílu v elektrické vodivosti kostí, tělesného tuku, orgánů a svalové tkáně. Na základě odporu vodivosti a zadaných údajů jako je výška, věk, pohlaví, váha a tělesný typ se vypočítá přibližné procento tělesného tuku. Výhodou je, že tato metoda je měření je levná. Nevýhodou je, že technologie BIA měří tělo jako "jeden válec" což neumožňuje proniknout skrz buněčné membrány a výsledky jsou proto odvozeny a dopočítány, dochází tedy relativně snadno k nepřesnostem. Samotné měření bývá často ovlivněno i typem postavy (hruška nebo jablko), tělesnou výškou apod., protože slabý proud nemá možnost proniknout do celého těla rovnoměrně. V potaz je třeba brát i fakt, že osobní váhy jsou na baterie a vzhledem k jejich postupnému vybíjení může docházet v měření k nepřesnostem. Domácí váhy tedy slouží k rychlému, orientačnímu a přibližnému měření. 

 

InBody, přístroj pro profesionální měření % tuku a dalších tělesných parametrů

InBody přístroje bychom si domů asi nepořídili. Odradila by nás vysoká pořizovací cena, i větší rozměry váhy. Výsledky, které tato váha ale naměří jsou velmi přesné a vypovídající. Řekněme si o tomto typu vážení více. InBody je typ přístroje, který využívá technologii DSM-BIA. Jedná se o tzv. přímo rozdělující více-frekvenční bioelektrickou impedanční analýzu těla. Co to znamená? Lidské tělo není v tomto případě měřeno jako "jeden válec", nýbrž je rozděleno na 5 samostatně měřených částí sestávajících z trupu, horních a dolních končetin. Tímto rozdělením je dosaženo mnohem přesnějších výsledků bez dopočtů, které mohou celé měření zkreslit, tak, jako je tomu v případě domácí váhy, která nedokáže zohlednit individuální rozdíly. InBody přístroj se skládá celkem z 8 elektrod, proud prochází tělem rovnoměrněji, současně přes dolní i přes horní končetiny. InBody využívá tzv. více frekvenční proud, který umožňuje proniknout i skrze buněčné membrány a díky tomu se dají změřit i parametry vnitrobuněčné a mimobuněčné vody, viscerálního tuku v centimetrech čtverečních, daleko přesnější je u váhy InBody také údaj o rozložení svaloviny v těle. Bonusem, kteří klienti oceňují nejvíce je, že si z každé návštěvy poradce odnášejí kompletní analýzu svého těla v jednostránkové tištěné podobě, která sice může být na první pohled složitá, ale díky odbornému výkladu poradce se v ní dá brzy zorientovat a lépe porozumět odborným doporučením, jak vylepšit případné rizikové hodnoty. V případě nastavení vašeho individuálního dietního plánu si tištěný výstup odnášíte z každé návštěvy poradenského centra. Sami si tak s radostí budete moci porovnat změny, které se ve vašem těle udály.

 

Jak často se mám nechat změřit a kolik stojí přesná diagnostika těla InBody? 

Na počátku redukčního režimu je vhodné měření opakovat častěji a postupně časový úsek prodlužovat. Počáteční častější vážení však v žádném případě neznamená, že vás to bude stát soustu peněz, to určitě ne! 

Měření v poradně LINIE je nyní za akční cenu pouze 200,- Kč. Při předložení permanentky ze sportovních center pouze 150,- Kč.

 

Zpět do obchodu