5 nejčastějších chyb při hubnutí a KETO dietě

banner-blog-chyby

 

 
 

Každá dieta na hubnutí má svá specifika. Všechny diety však mají společné jedno: Nikdy nezhubnete jako zázrakem přes noc. S KETO dietou sice můžete dosáhnout skvělých výsledků - úbytek váhy můžete zaznamenat již během prvního týdne - přesto vás mohou přepadat pocity, že zrovna vy hubnete pomaleji než známi, manžel či kamarádka. Nepanikařte! 

 

Pokud KETO dietu dodržujete, výsledky se dostaví! Přečtěte si nejčastější chyby, se kterými se ve své praxi setkáváme a vyvarujte se jich!  

 

5 nejčastějších chyb při hubnutí a KETO dietě

 

1. Netrpělivost - buďte TRPĚLIVÍ, nečekejte, že zhubnete jako zázrakem přes noc. Každý z nás je jiný, a právě v individuálních odlišnostech metabolismu tkví důvod, proč skutečně můžete zrovna vy hubnout trošku pomaleji než ti druzí. ➤ Dejte svému tělu čas. Kila jste také nenabrali za jeden nebo dva dny. Navíc, pokud byste hubnuli extrémně rychle, svému tělu byste paradoxně mohli ublížit. 

 

2Nedostatek spánku - spánek je pro zdraví, psychickou i fyzickou pohodu člověka velmi důležitý. Navíc, pokud málo spíte, vylučuje se ve vašem těle ve vyšší míře "hormon hladu", ghrelin. Nevědomky tak přispíváte k většímu pocitu hladu, který kvůli únavě a nevyspání hůře ovládáte. ➤ Dopřejte si proto kvalitní spánek - ne nadarmo se říká: "Kdo spí, ten jí!"

 

3. Porušení diety - pokud KETO dietu v 1. týdnu porušíte, začínáte opět od začátku. Vyvarujte se opakovaných začátků a poctivě dodržujte systém 5 proteinových jídel a nápojů denně. ➤ Zakažte si ochutnávat a uzobávat potraviny, které nejsou při ketodietě vhodné. ➤ Poraďte se s výživou poradkyní, pokud máte hlad nebo zvyšte počet proteinových jídel MyKETO na 6. 

 

4. Špatný pitný režim - při hubnutí je velmi důležité dbát na správný pitný režim, proto vypijte každý den 2-3 l tekutin. Dbejte na výběr nápojů bez cukru a medu. ➤ Mezi vhodné nápoje počítáme vodu s citronem či bez a zelený/černý/slabý ovocný čaj. Naopak vyloženě nevhodné jsou při hubnutí kaloricky bohaté džusy, ochucené minerální vody, šťávy, sirupy i energy drinky. Kávu si během diety dopřát můžete, samozřejmostí by však měla být káva černá, bez cukru a mléka. Zkuste také výbornou KETO kávu Coffee 4 Slim

 

5. Mnoho stresu nesvědčí nikomu! Co se úbytku váhy týká, lidová moudrost praví, že stres je zabijákem hubnutí. První dny diety mohou být skutečně psychicky náročné, můžete pociťovat únavu a být více podráždění z nedostatku cukrů. Jakmile toto období přečkáte a tělo začne efektivně spalovat ketolátky (namísto cukrů ze stravy), budete mít energie na rozdávání a stres nebude mít šanci. ➤ Snažte se být v pohodě, dostatečně odpočívejte a uvidíte, že výsledky se dostaví!                                           5 nejčastějších chyb při KETO dietě. Čeho se vyvarovat?

Nepleťte si ketózu a ketoacidózu

Ketóza a ketoacidóza jsou dva velmi rozdílné pojmy, které jsou často, bohužel mylně, spojovány.

  • Ketóza je metabolický (přirozený) jev, kdy tělo místo glukózy spaluje ketolátky (ketony), jako primární zdroj energie, více jsme si vysvětlovali výše.
  • Ketoacidóza je velmi závažný medicínský jev, který může způsobit vážné zdravotní komplikace. Nejčastěji se s ketoacidózou setkáme u diabetiků, kteří mají nedostatek inzulinu. Ketoacidóza může být také prvním příznakem počínajícího diabetu. V nejzávažnějších případech může jít o stav, který ohrožuje život, neboť způsobuje oběhový kolaps a selhání ledvin.

 

Ketoacidóza může vznikat:

  • U diabetiků I. nebo II. typu (více ohroženi jsou diabetici I. typu)
  • Neléčených diabetiků
  • U dlouhodobého hladovění (více než několik týdnů)
  • U alkoholiků
Zpět do obchodu